Lokaty walutowe

lokaty walutowe

Najlepsze lokaty bankowe - informacje istotne dla każdego

Oszczędzając na lokatach możemy zdecydować się zarówno na naszą rodzima walutę jak i wypróbować lokaty walutowe, które mają wiele zwolenników. Doradcy finansowi są zdania, że ulokowanie kapitału we frankach, euro, funtach lub innej oferowanej przez bank walucie może zaowocować większym zyskiem końcowym niż w przypadku wybrania przez nas lokaty w złotówkach.

Oczywiście lokaty takie nie są aż tak bezpieczne jak lokaty złotówkowe. Lokaty walutowe podlegają naturalnie wszystkim wahaniom na rynkach walutowych. A wiadomo przecież, że kursy walut są raczej trudne do przewidzenia i zależą od sytuacji na rynkach gospodarczych itd. Z tego też powodu depozyty w walutach obcych na pewno nie są rozwiązaniem dla tych osób, które nie lubią ryzykownych inwestycji.

Jeśli przyjrzymy się, jak oprocentowane są lokaty walutowe, to na pewno zauważymy, że oprocentowanie to jest znacznie niższe niż w przypadku depozytów w złotych. Przeważnie lokaty walutowe pozwalają nam zarobić około 1,75%-2,5% w skali roku. To naprawdę niezbyt wiele. A mimo to wiele osób decyduje się na tego rodzaju inwestycję. Jak to wyjaśnić? Trzeba przede wszystkim powiedzieć, że samo oprocentowanie lokat w obcych walutach tak naprawdę nie jest żadnym wyznacznikiem ich zyskowności.

To, ile na takim depozycie zarobimy zależy od tego, jaką pozycję na rynku walutowym będzie miał złoty – czy straci na wartości czy też się umocni. W tym kontekście za bardziej ryzykowne możemy uznać lokaty zakładane na dłuższy czas. Ostatecznie w skali roku kurs waluty może się znacznie zmienić. Wyobraźmy sobie np. sytuacje, kiedy wpłacany przez nas 1000 USD znacznie zmieni swoją wartość, gdy np. kurs dolara spadnie nawet groszy kilkadziesiąt.

W takiej sytuacji nawet po otrzymaniu zysku z oprocentowania naszej lokaty będzie się ona wiązała dla nas z pewna stratą. Oczywiście sytuacja może być także odwrotna i lokata może okazać się bardzo zyskowna. Jedno jest pewne, przed założeniem lokaty walutowej należy śledzić sytuację na rynku finansowym.

DARMOWY DORADCA FINANSOWY

Szukasz informacji, korzystnej ofery na lokatę bankową? Jeśli nie masz doświadczenia lub wiedzy związane z bankowością i finansami to skorzystaj z pomocy darmowego doradcy finansowego. On pomoże wybrać najkorzystniejszą lokatę bankową!

Wypełnij i wyślij wniosek właśnie teraz!

Expander
  • Lokaty z gwarancją BFG
  • Pomoc Doradców w wyborze najkorzystniejszych ofert
  • Oprocentowane uzależnione od kwoty i okresu trwania lokaty


POLECAMY

: Najkorzystniejsze lokaty - zestawienie ofert

: Lokaty porównanie - oferty bankowe

: Inwestowanie w złoto - inwestycja w złoto i diamenty

: Korzystne lokaty - porównanie, kalkulator

: Lokaty strukturyzowane - czym są i oferty lokat

: Najlepsze fundusze emerytalne - większa emerytura

: Najlepsze fundusze inwestycyjne - dobre oferty


NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
: Najkorzystniejsze lokaty - istotne informacje
: Najlepsze lokaty - ważne informacje
: Korzystne lokaty bankowe

Copyright http://www.lokaty-terminowe.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.